
Sao Paulo gaat op korte termijn een bod uitbrengen op Ajax-verdediger Gastón Ávila, zo meldt ESPN.

De 24-jarige Argentijn heeft al een principeakkoord bereikt met de Braziliaanse club, dat hem op huurbasis wil gaan overnemen van de Amsterdammers.
Dit kalenderjaar speelde Ávila al op huurbasis in Brazilië, want hij stond onder contract bij Fortaleza. Bij die club kwam de verdediger tot 34 officiële optredens en de kans bestaat dus dat hij in Brazilië actief blijft. Fortaleza had een koopoptie bedongen in de huurdeal met Ajax, maar die optie is niet gelicht door de Braziliaanse club.
Met Sao Paulo lonkt er nu opnieuw een Braziliaanse club naar de diensten van Ávila. “De Braziliaanse club gaat spoedig een bod neerleggen bij de Amsterdamse club”, klinkt het. Ávila, die al een principeakkoord heeft bereikt met Sao Paulo, staat nog tot medio 2027 onder contract in Amsterdam. “Sao Paulo wil Ávila voor een jaar huren van Ajax met een optie tot koop. Binnen de club heerst optimisme dat Ajax het voorstel zal goedkeuren.”
In de zomer van 2023 werd Ávila door Sven Mislintat voor maar liefst 12,5 miljoen euro overgenomen van Royal Antwerp. De linkspoot wist in Amsterdam niet te overtuigen en scheurde begin 2024 zijn kruisband, waardoor hij bijna een jaar uit de roulatie lag. Bij Fortaleza kreeg hij dit kalenderjaar de kans om weer wedstrijdritme op te doen, maar zijn toekomst lijkt niet in Amsterdam te liggen. (VP)

