
LOS ANGELES – De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock is op 71-jarige leeftijd overleden. Whitlock speelde in de dramaserie The Wire de corrupte senator Clay Davis ("sheeeeeit").

Ook speelde hij in meerdere films van de Amerikaanse regisseur Spike Lee zoals BlacKkKlansman en 25th Hour. Het overlijden van de acteur werd bekendgemaakt op Instagram door zijn manager, Brian Liebman. Hij noemt Whitlock een "briljant acteur" en "een nog beter mens". Tegen persbureau AP zegt Liebman dat Whitlock na een kort ziekbed stierf in New York. Whitlock stond als Davis in The Wire bekend om zijn kenmerkende uitspraak van het woord shit als "sheeeeeit". De acteur sprak het woord voor het eerst zo uit in de film The 25th Hour van Spike Lee, daarna deed hij het dunnetjes over in She Hate Me uit 2004.
De makers van de HBO-serie The Wire, over de drugsproblematiek in de Amerikaanse stad Baltimore, verwerkten het vervolgens op die manier in het script, vertelde Whitlock jaren geleden in een interview. De acteur zei zelf twee of drie keer per dag door onbekenden herinnerd te worden aan zijn uitspraak. Voorbijgangers op straat deden zijn uitspraak binnen gehoorafstand na of vroegen hem "sheeeeeit" in hun bijzijn voor te doen. Vaak kwam hier een telefoon aan te pas, waarna Whitlock "sheeeeeit" tegen een compleet vreemde aan de lijn moest zeggen. (NOS)

