Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Binnenland

Drugssmokkel blijft grote dreiging voor Caribisch gebied

BARBADOS/PARAMARIBO - Drugssmokkel vormt nog steeds een grote dreiging voor de veiligheid en stabiliteit van landen in het Caribisch gebied.

Times of Suriname

Dat blijkt opnieuw na  de aanhouding van drie Surinamers op Barbados in een cocaïnezaak. De drie Surinamers zijn door de autoriteiten van Barbados aangehouden en aangeklaagd voor verschillende druggerelateerde strafbare feiten, nadat de politie een hoeveelheid cocaïne heeft onderschept. Dat hebben de autoriteiten van Barbados bekendgemaakt.

De arrestaties maken deel uit van een grotere actie van de The Barbados Police Service (TBPS) tegen drugssmokkel in de regio. De drie verdachten worden vervolgd voor feiten die verband houden met cocaïne. Volgens de politie blijft de strijd tegen de illegale handel in verdovende middelen een belangrijke prioriteit.

De autoriteiten wijzen erop dat drugssmokkel nog steeds een grote bedreiging vormt voor de veiligheid van landen in het Caribisch gebied. De zaak laat opnieuw zien dat de internationale drugshandel vaak over meerdere landen loopt. Daarom is samenwerking tussen politie- en opsporingsdiensten uit verschillende landen van groot belang om deze criminaliteit aan te pakken.

Deskundigen merken op dat het Caribisch gebied door zijn ligging regelmatig wordt gebruikt als doorvoerroute voor drugs die bestemd zijn voor Noord-Amerika en Europa. Hierdoor blijven landen in de regio voor uitdagingen staan op het gebied van grensbewaking en criminaliteitsbestrijding. TBPS heeft laten weten streng te blijven optreden tegen personen en groepen die betrokken zijn bij drugshandel. Het onderzoek in deze zaak is nog gaande.

Gerelateerde Artikelen

VOETBAL

Ronaldo één na oudste speler op zijn zesde WK

Cristiano Ronaldo voegt komende zomer opnieuw een bijzonder hoofdstuk toe aan zijn ongeëvenaarde interlandcarrière.

Binnenland

BPMO schaart zich achter onderwijsbonden en waarschuwt voor eigen beraad

PARAMARIBO - De Bond Personeel van het Ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (BPMO) heeft zich officieel solidair verklaard met het landelijk beraad dat sinds 1 juni 2026...

Engels

Prepare for El Niño, UN warns

CARIBBEAN - A new phase of the natural El Niño weather pattern could begin in a matter of weeks,

VOETBAL

Guardiola wijst miljoenenaanbod Beckham af

De toekomst van toptrainer Pep Guardiola blijft de gemoederen bezighouden.

Buitenland

15 doden en ruim 100 gewonden bij Russische luchtaanvallen op Oekraïne

OEKRAINE - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker vijftien mensen om het leven gekomen.