PARAMARIBO - De Economische Controle Dienst (ECD) van het Ministerie van Economische Zaken,...
Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), heeft in de periode van 8 tot en met 10 juli 2025, diverse winkelcontroles uitgevoerd bij supermarkten in de districten Wanica en Paramaribo.
In een aantal gevallen bleken de weegschalen niet gekeurd te zijn, wat in strijd is met de geldende regelgeving. Daarnaast zijn er diverse levensmiddelen uit de schappen gehaald vanwege over-schrijding van de houdbaarheidsdatum.
De ECD heeft G.H. supermarkt aan de Flamingostraat no. 80 , M.K. supermarkt aan de Dr. Sophie Redmondstraat no. 95, W.L. supermarkt aan de Kwattaweg no. 353, B.S. supermarkt aan Welge-dacht C weg no. 187, C.S. supermarkt aan de Mijnzorgweg no. 24 en F.R. markt aan de Verleng-de Gemenelandsweg no. 182, opgeroepen om hun weegschalen spoedig te laten keuren bij de dienst Waarborg en IJkwezen van het ministerie. `
Bij de Y.S. supermarkt aan de Gonggrijpstraat no. 248 zijn drie bussen Matabicheiras Forte SV van de schappen gehaald. Verder zijn bij B.M. markt aan de Henri Fernandesweg no. 174, 2 pakken Vitalon babypap, 2 blikken mais en 10 pakken noodles van de schappen gehaald. Bij X.X. super-markt aan Kwattaweg no. 671 zijn 3 pakken OHO Cornflakes en 4 pakken Hahne Cornflakes van de schappen gehaald. H.H. supermarkt aan de Vredenburg Serie B perceel no. 114 had 7 pakken ARE ZOO Cornflakes die van de schappen zijn gehaald. L.C. supermarkt aan de Kweeklustweg no. 10 had 8 blikken Familiar bruine bonen en 1 fles Swiss BBQ Sauce die van de schappen zijn gehaald. Deze vervallen goederen zijn in het bijzijn van de ondernemer vernietigd en enkele zijn verwijderd van de schappen om ingeruild te worden bij de leverancier.