Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Simons kiest voor fundament boven spektakel

Een jaar na verkiezingen

PARAMARIBO – Eén jaar na de verkiezingen zegt president Jennifer Simons bewust te kiezen voor structurele veranderingen in plaats van snelle zichtbare resultaten.

Times of Suriname

Volgens haar bevindt Suriname zich in een fase waarin eerst de basis van het bestuurlijke systeem moet worden versterkt, voordat grotere ontwikkelingen mogelijk zijn.  Terugblikkend op het afgelopen jaar omschreef Simons de periode na de verkiezingen als intensief en uitdagend. De coalitievorming vergde volgens haar tijd en werd gevolgd door een periode waarin de regering direct werd geconfronteerd met economische en bestuurlijke vraagstukken. Volgens de president lag de eerste prioriteit bij stabilisatie van de situatie.

 Zij wees erop dat de regering erin is geslaagd om de wisselkoers rustiger te houden en stappen te zetten op het gebied van hervormingen en de aanpak van verschillende overheidsproblemen. Tegelijkertijd erkende Simons dat veel burgers sneller zichtbare resultaten verwachten. Volgens haar zijn structurele problemen die zich gedurende tientallen jaren hebben opgebouwd echter niet binnen korte tijd op te lossen. “We kunnen geen modderpoel veranderen in een glas drinkwater in één stap”, zei zij.  De president benadrukte dat Suriname een complex land is met uiteenlopende belangen en uitdagingen. Juist daarom kiest de regering volgens haar voor een aanpak waarbij stap voor stap gewerkt wordt aan duurzame veranderingen. Volgens Simons wil zij haar bestuursperiode vooral gebruiken om een fundament te leggen voor toekomstige ontwikkeling. “Ik wil een brug bouwen van een systeem dat we in ongeveer zestig jaar kapot hebben gemaakt.”

Gerelateerde Artikelen

Buitenland

Olieconcern BP ontslaat voorzitter vanwege 'ernstige zorgen' over functioneren

LONDON - BP heeft bestuursvoorzitter Albert Manifold per direct ontslagen. Zo blijft het bestuurlijk onrustig bij het Britse olieconcern. Er waren ‘ernstige zorgen’ over Manifolds...

Engels

Rubio says US still prepared to mediate on Ukraine after Russian strikes

INDIA -  The United States is still willing to mediate in the war between Russia and Ukraine, Secretary of State Marco Rubio said on Tuesday after Moscow launched a major attack on Kyiv.

Buitenland

Ferrari komt met eerste elektrische auto

ITALIE - Ferrari heeft dinsdag zijn eerste volledig elektrische sportwagen gepresenteerd. De Ferrari Luce heeft vier elektromotoren en zal zo’n 640.000 dollar (550.000 euro) kosten.

Binnenland

Universiteitsinstituut voor Kinderrechten krijgt rugdekking van universiteitsbestuur

PARAMARIBO – Het Universiteitsinstituut voor Kinderrechten krijgt nadrukkelijke steun van het bestuur van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS). Tijdens een recent kennismakingsgesprek