EGYPTE - De autoriteiten in Egypte hebben meerdere mensen gearresteerd die ervan worden verdacht zich voor te hebben gedaan als rechters.

Daarmee lichtten zij mensen op voor financieel gewin. De autoriteiten startten een onderzoek vanwege een video die rondging op sociale media, schrijft BBC. Daarin zei iemand dat hij was opgelicht door een man die zich voordeed als rechter. De hoofdverdachte is vervolgens geïdentificeerd en gearresteerd. Bij de arrestatie vonden agenten een vuurwapen en munitie, een rechtersjerp, identiteitskaarten met een vervalste rechterstitel en twee mobiele telefoons. De verdachte bekende tijdens het verhoor dat hij zich had voorgedaan als rechter en slachtoffers geld afhandig maakte door te beweren dat hij sociale huurwoningen voor hen kon regelen. Hij bekende ook dat hij foto's en video's had gemaakt in een gerechtsgebouw met de sjerp om om zijn beweringen geloofwaardig te maken. Een tweede verdachte zou hem hebben geholpen bij het plan. Ze kregen allebei ook hulp van medewerkers van de rechtbank. De tweede verdachte werd vervolgens gearresteerd en bekende dat hij had meegewerkt aan het maken en publiceren van de foto's en video's. Ook hij deed zich voor als rechter op sociale media.
De rechtbankmedewerkers die op beelden te zien waren, zijn ook aangehouden en verhoord. Ze erkenden hun aanwezigheid in de video's, maar ontkende betrokkenheid bij de fraude. Ze vertelden de aanklagers dat de hoofdverdachte hen had verteld dat hij voor justitiële instanties werkte. Alle verdachten zitten voorlopig vast en zijn doorverwezen naar een spoedrechtbank. (NU)