Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Binnenland

EZ en WUSC verzorgen training over ondernemerschap

PARAMARIBO -  Het Ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), heeft een driedaagse training “Basisvaardigheden Ondernemerschap” georganiseerd in Paramaribo.

Times of Suriname

Deze training is uitgevoerd in samenwerking met World University Service of Canada (WUSC Caribbean Suriname Ltd) en maakt deel uit van het project “The Sustainable Agriculture in the Caribbean” (SAC). De driedaagse training begon op donderdag 03 juli en duurt  tot en met zaterdag  en wordt verzorgd in het gebouw van de Landbouw Coöperatie Kwatta  aan de  Kwattaweg no. 602. Het SAC-project richt zich op het bevorderen van klimaatbestendige landbouw en het versterken van de economische positie van vrouwen en jongeren (15–35 jaar) in het Caribisch gebied. Het programma loopt van april tot en met december 2025 en heeft als doel de capaciteitsversterking binnen de landbouwmarktsystemen van Suriname.

Karishma Mathoera, directeur Ondernemerschap (DO) van EZ, benadrukt het belang van investeren in capaciteitsversterking binnen de landbouwsector en het ondernemerschap. Volgens Mathoera vormt landbouw immers de ruggengraat van vele plattelandsgemeenschappen. Door jongeren en vrouwen actief te betrekken bij de modulaire ondernemerschapstraining, wordt zelfredzaamheid bevorderd, evenals betere markttoegang en klimaatbestendige innovaties. De DO-directeur heeft aangegeven dat er onderwerpen zoals kostprijsberekening, het Business Model Canvas en eenvoudige financiële administratie belicht worden tijdens deze training. Hiermee worden participanten voorbereid om niet alleen economisch actief te zijn, maar ook leiderschap te tonen. Mathoera onderstreept het belang van een goed uitgewerkt businessmodel en -plan, met het oog op financieringsmogelijkheden via de overheid. Tot slot sprak zij haar waardering uit voor het vertrouwen in deze samenwerking en riep zij de participanten op de training volledig te volgen, zodat zij duurzaam kunnen groeien en exporteren.

 

Gerelateerde Artikelen

Regens komen ongelegen:

Al 2000 bevestigde chikungunyagevallen in Suriname

PARAMARIBO – De recente regenval komt op een slecht moment nu Suriname te maken heeft met een uitbraak van chikungunya.

Engels

Sri Lanka to repatriate remains of 84 Iranians killed in US attack

COLOMBO - Sri Lanka is repatriating on Friday the remains of 84 Iranian sailors killed when their frigate was sunk nine days ago by a US submarine, the Foreign Ministry said.

Buitenland

NASA mikt op april voor start maanmissie

VS - Ruimtevaartorganisatie NASA is naar eigen zeggen goed op weg om begin april de eerste bemenste maanmissie sinds 1972 te lanceren.

Binnenland

Matige tot zware onweersbuien de komende dagen

PARAMARIBO – De samenleving kan de komende dagen matige tot zware onweersbuien verwachten,...

Engels

US eases Russia oil sanctions as Iran war pushes up energy prices

RUSSIA - The US has loosened sanctions on other countries buying Russian oil and petroleum already loaded on vessels at sea to curb the economic impact of the US-Israel war with Iran.