Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Binnenland

Grassalco en Chinees bedrijf in beeld na vissterfte Saramaccarivier

PARAMARIBO - Staatsmijnbouwbedrijf Grassalco en een Chinees bedrijf zijn in beeld gebracht als mogelijke verantwoordelijken voor de vissterfte in de Saramaccarivier.

Times of Suriname

President Jennifer Simons bevestigt dat de vervuiling heeft plaatsgevonden binnen een concessie van Grassalco, maar zij wil het onderzoek afwachten alvorens harde mededelingen daarover te doen. Zo goed als zeker is, dat de verantwoordelijken mogen aankijken tegen zware sancties. Volgens de president zijn er aanwijzingen dat een lekkage heeft plaatsgevonden, maar er is nog niet vastgesteld welk bedrijf daarbij betrokken was. “Ik wacht nog op het bewijs.” Ook wordt onderzocht of de verplichte inspecties en controles op de opslag van gevaarlijke stoffen daadwerkelijk zijn uitgevoerd.

De president maakt duidelijk dat niet alleen de veroorzaker, maar ook de toezichthoudende instanties onder de loep worden genomen. Bedrijven die werken met cyanide en andere schadelijke stoffen, moeten volgens haar voldoen aan strikte veiligheidsvoorschriften. “Zijn die inspecties geweest? Dat is informatie waarop ik nog wacht”, aldus het staatshoofd.

Hoewel de regering de getroffen bewoners wil compenseren, de nadruk moet liggen op het voorkomen van nieuwe incidenten. “Het heeft geen zin als ik niet kan voorkomen dat het nog een keer gebeurt”, stelde zij. Volgens de president legt de vissterfte een dieper probleem bloot binnen de mijnbouwsector. Zij pleit voor strengere controle op mijnbouwactiviteiten en betere bescherming van de bovenlopen van rivieren, die volgens haar cruciaal zijn voor de waterkwaliteit en het milieu. “De bovenloop van die rivieren moet beschermd worden”, aldus de president. 

Gerelateerde Artikelen

VOETBAL

Bruno Guimarães wil geschiedenis schrijven met Arsenal

Bruno Guimarães kijkt vol vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Arsenal. De Braziliaanse middenvelder verruilde Newcastle United voor de Engelse landskampioen.

Buitenland

Olieramp voor kust van Oman door lekkende tanker van Russische schaduwvloot

MIDDEN-OOSTEN - De olietanker die begin juni werd getroffen door meerdere explosies en vervolgens vastliep voor de kust van Oman,...

Binnenland

DNA start eerste integrale herziening Reglement van Orde

PARAMARIBO – De Nationale Assemblée (DNA) gaat na ruim 35 jaar haar eigen spelregels grondig moderniseren. Tijdens de huishoudelijke vergadering van dinsdag 4 augustus heeft het parlement besloten een ad-hoccommissie in te stellen, die een integrale herziening voorbereidt van het Reglement van Orde uit 1990.

Engels

Wan Okasi Foundation Wants to Join Talks on Fuel Prices

PARAMARIBO – Stichting Wan Okasi, an advocacy organization for persons with disabilities, wants to engage in consultations with the government and other civil society groups before a final decision is made on scrapping the fuel price cap system.

Buitenland

Ruim 50 ontbindende lichamen ontdekt in uitvaartcentrum Chicago

CHICAGO – In een uitvaartcentrum in de Amerikaanse stad Chicago zijn 56 ontbindende lichamen aangetroffen. Die zouden zijn gevonden in een aangebouwde garage, in een ruimte zonder koeling.