
Liverpool heeft thuis tegen Brighton & Hove Albion de volle buit gepakt. De 2-0 overwinning kwam tot stand door een dubbelslag van Hugo Ekitiké, maar er was ook een hoofdrol voor Mohamed Salah. De aanvaller maakte zijn rentree op Anfield.

Het is de afgelopen weken veel over de wisselvalligheid van Liverpool gegaan, maar het nieuws werd de afgelopen week gedomineerd door één man: Salah. De Egyptenaar uitte na de wedstrijd tegen Leeds United (3-3) zijn onvrede over het feit dat hij de afgelopen periode gepasseerd werd door manager Arne Slot, die vervolgens besloot Salah uit de selectie te zetten. Salah miste het duel met Internazionale in de Champions League, maar werd in genade aangenomen en zat tegen Brighton weer op de bank.
Die wedstrijd had voor Liverpool niet beter kunnen beginnen. Al na 46 seconden moest doelman Bart Verbruggen incasseren, nadat oud-Feyenoorder Yankuba Minteh slecht uitverdedigde en de bal een paar teller later voor Ekitiké belandde: die dacht niet na en vuurde binnen. Het was de start die Liverpool wenste en nodig had, na zeer onrustige weken waarin het vertrouwen een deuk opgelopen had.
Juist na die vroege tegengoal kende Brighton, met naast Verbruggen ook Jan Paul van Hecke, Mats Wieffer, Ferdi Kadioglu en dus Minteh in de basis, zijn beste fase. Via Minteh, die zijn fout goed moest maken, kregen de bezoekers al snel een kans op 1-1, terwijl het kort daarna Diego Gómez, op aangeven van Minteh, was die een grote kans kreeg. Liverpool kreeg daarna kansen om de voorsprong uit te breiden. Alexis Mac Allister stuitte op Verbruggen, terwijl Ekitiké en Dominik Szoboszlai het vizier ook net niet op scherp hadden.
Het meest memorabele moment gebeurde na 25 minuten. Joe Gomez kon niet meer verder vanwege een blessure en daardoor moest Salah eerder dan verwacht zijn rentree maken op Anfield. Dat gebeurde met gemengde reacties: het publiek klapte massaal voor de afzwaaiende Gomez, maar bij de entree van Salah waren de reacties wat voorzichtiger, al leken de meeste supporters blij om hem terug te zien.
Via Ekitiké kreeg Liverpool na rust een kansje op 2-0, maar de grootste mogelijkheid was voor Gomez. Wieffer deed alles en goed en legde de bal perfect voor op Gomez, die niet het doel vond, maar het zijnet raakte. Opnieuw oppassen geblazen dus voor Liverpool. Helemaal nadat ook Brajan Gruda een levensgrote kans kreeg.
Het was niet zo dat Liverpool op eigen veld teruggedrongen werd, maar The Reds deden te weinig met de mogelijkheden die zij zelf kregen. Zo was Ekitiké in kansrijke positie tweemaal slordig. Toch was het uitgerekend de Franse spits die de voorsprong voor Liverpool verdubbelde. Dat gebeurde uit een corner van Salah, die binnen werd gekopt door de vogelvrije Ekitiké. Twee goals van Ekitiké dus, maar ook Salah heeft zijn rentree op Anfield een gouden randje kunnen geven. (VI)

