Neymar heeft het in de nacht van donderdag op vrijdag aan de stok gekregen met Thiago Mendes.

De twee hadden al een vervelend verleden in Frankrijk en botsten in Brazilië wederom.
Het ging mis tussen beide kemphanen nadat Neymar, die na een blessure zijn eerste minuten van 2026 maakte in de Série A, zijn ploeg Santos op voorsprong schoot. Hij vierde zijn doelpunt door een vinger op zijn lippen te leggen en vervolgens bij de hoekvlag te dansen zoals Vinícius Júnior. Dat was een steunbetuiging aan het adres van de aanvaller van Real Madrid, die recentelijk tegen Benfica op soortgelijke wijze had gejuicht, waarna hij claimde racistisch bejegend te zijn. De UEFA ging daarin mee en schorste de vermeende boosdoener, Gianluca Prestianni van Benfica.
Echter, dat schoot Mendes in het verkeerde keelgat. Hij stormde kort na de treffer op Neymar af en gaf hem een kopstoot(je) gaf. Neymar ging theatraal naar de grond en dus gingen beide spelers met geel op de bon. “Ik vroeg alleen om een beetje respect. Hij provoceerde onze fans”, legde Mendes zijn actie aan het adres van Neymar uit. Later in het duel werd Mendes nog beschuldigd van het geven van een elleboogstoot aan Neymar.
Neymar greep terug naar het verleden tussen beide spelers. “Hij heeft me ooit geblesseerd bij PSG (Mendes was destijds speler van Olympique Lyon, red.) en hij beloofde dat vandaag weer te doen”, beweerde de aanvaller in zijn commentaar halverwege het duel. “Hij zoekt altijd ophef, hij wil de macho uithangen, het gaat altijd op deze manier. Met alle respect, hij is een idioot.”
In 2020 stond Neymar wekenlang langs de kant met een enkelblessure, na een harde charge van Mendes. De aanvaller nam na rust revanche door de tweede Santos-goal voor zijn rekening te nemen. Mendes droop met een nederlaag af met Vasco da Gama. “De scheidsrechter floot vandaag alleen voor overtredingen op Neymar”, brieste de verdedigende middenvelder nog na. (VI)