PARAMARIBO - De gezamenlijke onderwijsbonden FOLS, BVL, ALS, SO, DOHOS en VWPU willen voortaan rechtstreeks met de overheid onderhandelen over lonen en arbeidsvoorwaarden.

Dit verzoek hebben zij schriftelijk ingediend bij de minister van Binnenlandse Zaken (Biza) en voorzitter van de presidentiële commissie vakbondsaangelegenheden, Marinus Bee. De bonden verwachten uiterlijk 30 juni een reactie, zodat de onderhandelingen kunnen starten.
Volgens de bonden worden eerder gemaakte afspraken door de overheid stelselmatig niet nagekomen. Zij wijzen erop dat dit het vertrouwen in het overlegproces ernstig schaadt. Een concreet dieptepunt is het uitblijven van de vergoedingen voor gecommitteerden die betrokken waren bij de examens. Tot grote onvrede binnen de onderwijssector heeft de uitbetaling ook deze maand niet plaatsgevonden.
De bonden bestempelen deze situatie als onacceptabel en respectloos tegenover het onderwijspersoneel. Zij stellen dat het structureel niet nakomen van afspraken directe gevolgen kan hebben voor het onderwijsproces. Daarnaast waarschuwen de onderwijsorganisaties dat de komende examenactiviteiten ernstig in gevaar kunnen komen als er geen snelle oplossing wordt gevonden voor de bestaande knelpunten.
De gezamenlijke bonden benadrukken dat zij de enige legitieme gesprekspartner zijn voor rechtstreekse onderhandelingen met de overheid. Volgens hen hebben zij het beste inzicht in de acute uitdagingen en behoeften binnen de onderwijssector.