Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Binnenland

RVC Canawaima moest vanwege ‘moralistische gronden’ plaatsmaken

PARAMARIBO - De Raad van Commissarissen (RvC) bij de Canawaima is behoorlijk in de fout gegaan door hun persoonlijke belangen de boventoon...

Times of Suriname

te laten voeren bij de Canawaima-veerverbinding tussen Suriname en Guyana. Alle leden zullen onherroepelijk ontslagen worden, nu er harde bewijzen boven water zijn gekomen over belangenverstrengeling en benadeling van het staatsbedrijf te eigen bate. “Op moralistische gronden. Omdat er in ieder geval blijk is van belangenverstrengeling”, zegt minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT).

 Het gaat om voorzitter Richenel Vrieze en de leden Edgar van Genderen en Abdul Madhar. Zij moeten plaatsmaken voor een nieuw toezichthoudend orgaan dat wordt aangesteld. Naast het bestuurlijke ingrijpen is ook de politie ingeschakeld om mogelijke strafbare feiten te onderzoeken. Indien daaruit overtredingen blijken, zal het Openbaar Ministerie verdere stappen ondernemen. Volgens de bewindsman is het besluit ingegeven door harde aanwijzingen dat er sprake is van een belangenconflict. Het is volgens hem niet correct dat het team dat juist toezicht moet houden op het staatsbedrijf, juist de boosdoeners zijn. “Wanneer u daar de verantwoordelijkheid hebt om toezicht te houden op het bedrijf. Dan verwachten we niet dat u bij uzelf zaken gaat inkopen. Dat was al een keer een reden om een president-commissaris te vragen om te bedanken”, aldus de minister. Op basis van deze bevindingen acht de regering het niet verantwoord dat de huidige raad aanblijft.

 Met het vertrek van de oude RvC komt de focus te liggen op herstel en hervorming binnen het bedrijf. De nieuwe raad krijgt de opdracht om zich te buigen over structurele knelpunten, waaronder de tariefstelling en de herziening van verouderde overeenkomsten. Een belangrijk aandachtspunt is de bestaande managementovereenkomst, die dateert uit 1998 en volgens de minister dringend gemoderniseerd moet worden.

Ook de technische staat van de veerboot staat ter discussie. Mogelijke investeringen, zoals de vervanging van de motor, worden overwogen, afhankelijk van de beschikbare middelen.  

Gerelateerde Artikelen

Buitenland

Oud-parlementslid Moldavië krijgt 19 jaar cel voor rol in 'diefstal van de eeuw'

MOLDAVIË - Voormalig Moldavisch parlementslid en zakenman Vladimir Plahotniuc is woensdag veroordeeld tot negentien jaar celstraf wegens fraude.

Engels

North Korean hackers suspected of $300 mn crypto heist

SEOUL - A notorious North Korean hacking group is likely behind the theft of nearly $300 million in cryptocurrency over the weekend, an affected party has said, in the biggest known crypto heist this year.

Buitenland

Zuid-Koreaanse gevechtsvliegtuigen botsen doordat piloten foto's maken

ZUID- KOREA - Twee Zuid-Koreaanse gevechtsvliegtuigen zijn in 2021 op elkaar gebotst doordat de piloten foto's en video's maakten tijdens de vlucht.

Engels

South Korean fighter jets collided due to pilots taking pictures

SOUTH KOREA - South Korean authorities have found that two fighter jets collided mid-air in 2021 because the pilots were taking pictures and videos.