Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Buitenland

Ryanair in contact met passagier na vliegtuigraamincident, compensatie onzeker

DUITSLAND - Vliegtuigmaatschappij Ryanair probeert reizigers gerust te stellen met de mededeling dat haar vliegtuigen veilig zijn, nadat een passagier halverwege een vlucht uit het raam werd gezogen.

Times of Suriname

Ryanair heeft ook contact opgenomen met de passagier en zijn familie. Begin deze maand kwam een onderdeel van de vliegtuigmotor los tijdens een vlucht van het Griekse Thessaloniki naar Memmingen bij München in Duitsland. Dat onderdeel knalde tegen een raam, waarna dat verbrijzelde. De 61-jarige Ljubisa Karovic werd vervolgens van zijn hoofd tot zijn schouders uit het raam gezogen.

Zijn vrouw hield hem vast aan zijn benen terwijl "zijn hoofd en schouders uit het vliegtuig staken", vertelde ze in een interview met de Griekse publieke omroep ERT. De man hing volgens haar bijna twee minuten deels uit het gebroken vliegtuigraam en verloor zeker drie keer het bewustzijn. Met hulp van andere passagiers wist ze hem weer naar binnen te trekken. Ryanair reageert maandag voor het eerst uitgebreid op het incident, meldt The Guardian. "Ons klantenserviceteam heeft sindsdien actief contact gehouden met de familie", zegt financieel directeur Neil Sorahan. "Onze bemanning heeft fantastisch werk verricht en het vliegtuig veilig teruggebracht naar Thessaloniki." Volgens Sorahan is het "veel te vroeg" om te bespreken of Ryanair het echtpaar zou moeten compenseren. De luchtvaartmaatschappij wacht eerst de uitkomst van een onderzoek naar het incident af. Onder meer Boeing, het bureau van de Amerikaanse luchtvaartautoriteiten (FAA) en het Agentschap van de Europese Unie voor de veiligheid van de luchtvaart (EASA) onderzoeken wat er precies is gebeurd. De FAA is met het onderzoek gemoeid vanwege de betrokkenheid van Boeing. (Nu)

Gerelateerde Artikelen

Engels

Trump speaks to Canada PM at World Cup after wildfire threats

US - President Donald Trump said he held talks Sunday at the World Cup final with Canadian Prime Minister Mark Carney and called for damages over wildfires that have sent smoke across the northeast US.

Buitenland

Taco Bell-sla mogelijk toch niet de oorzaak van explosieve diarree-uitbraak VS

VS - De Amerikaanse voedselwaakhond FDA meldt dat er toch geen parasiet is gevonden in ijsbergsla van leverancier Taylor Farms. Eerder haalde fastfoodketen Taco Bell de sla van het menu vanwege een mogelijk verband met een uitbraak van hevige diarree.

Binnenland

Suriname betuigt medeleven aan Guyana

PARAMARIBO - De regering van de Republiek Suriname heeft met diepe verslagenheid kennisgenomen van het tragische ongeval met de veerboot MV Barima,...

Engels

Crew abandons vessel on fire attacked in Hormuz

DUBAI - Sailors safely abandoned a vessel set alight after it was attacked in the Strait of Hormuz, the UK Maritime Trade Operations agency said Monday, as the United States and Iran vie for control over the vital waterway.

Buitenland

Indiase politie zet traangas en wapenstokken in bij Kakkerlakken-protest

INDIA - Duizenden demonstranten in New Delhi zijn vandaag geclasht met de Indiase politie. Aanhangers van de Kakkerlakken-protestbeweging marcheerden naar het parlement om het aftreden van de minister van Onderwijs te eisen.