Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

VOLLEYBAL

Strijdend Suriname verliest nipt van Mexico op CAC Spelen

De Surinaamse mannenvolleybalselectie heeft zich kranig geweerd tegen favoriet Mexico tijdens de Centraal-Amerikaanse en Caribische Spelen in Santo Domingo.

Times of Suriname

Ondanks een sterke wedstrijd moest Suriname uiteindelijk in drie sets zijn meerdere erkennen: 20-25, 22-25 en 22-25. Hoewel de eindstand een relatief eenvoudige overwinning voor Mexico doet vermoeden, was daar op het veld weinig van te merken. Vooral in de tweede en derde set bood Suriname uitstekend weerstand en dwong het de Mexicanen tot het uiterste. Op de beslissende momenten maakte Mexico echter het verschil met een efficiënte aanval en sterk blokwerk.

Surinaams opposite Meson Anakaba was na afloop trots op de inzet van zijn ploeg, maar baalde van de gemiste kansen. "We hebben Mexico onder druk gezet, maar helaas hebben onze onnodige fouten ons te veel punten gekost. We hadden de wedstrijd kunnen winnen als we iets meer gefocust en constanter waren gebleven. Het was een zeer gelijkopgaande wedstrijd en nu moeten we hiervan leren voor onze volgende wedstrijd", aldus Anakaba.

Mexico had statistisch gezien een licht overwicht. De ploeg scoorde 40 aanvalspunten tegenover 30 van Suriname en was ook sterker aan het net met negen blokpunten tegen zeven. Suriname was daarentegen de betere server met vier aces, één meer dan Mexico. Het aantal onnodige fouten lag dicht bij elkaar: Mexico maakte er 24 en Suriname 23.

Franky Hernández was met 16 punten de topscorer aan Mexicaanse zijde. Mauro Fuentes voegde daar 13 punten aan toe. Voor Suriname was Anakaba met 15 punten de meest trefzekere speler van de wedstrijd. Hernández erkende dat zijn ploeg flink aan de bak moest om de overwinning veilig te stellen. "Het was een zware wedstrijd. We hebben ons gericht op het herstellen van onze fouten, het verbeteren van onze passing, het aanvallen tegen het blok, georganiseerd blijven spelen en wat slimmer handelen. Persoonlijk heb ik me meer gericht op mijn service om het team te helpen. Iedereen heeft zijn taak goed uitgevoerd."

Gerelateerde Artikelen

Binnenland

Voetgangers vragen dringend om herstel van beschadigde trottoirs

PARAMARIBO – Voetgangers uit verschillende delen van Paramaribo vragen met klem aandacht voor de slechte staat van trottoirs. Volgens hen zorgen verzakte, gebroken en overwoekerde voetpaden dagelijks voor gevaarlijke situaties.

Engels

Number of suicide cases triggers concern

PARAMARIBO - The number of suicides has gone drastically up in June. According to statistics from the Police Force Suriname (KPS), there were 22 suicide cases in June. These figures also include attempted suicides.

Buitenland

China geteisterd door zware regenval en aardverschuivingen

CHINA - Grote delen van China worden geteisterd door zware regenval, overstromingen en aardverschuivingen. Die vallen samen met Noul, de zwaarste orkaan van dit seizoen in het land. Noul ging aanvankelijk gepaard met windsnelheden tot 160 kilometer per uur.

Binnenland

Tekenen presentielijst nu verplicht voor dringende interventies in DNA

PARAMARIBO – Een nieuwe werkwijze in De Nationale Assemblée (DNA) zorgt voor onvrede bij de oppositie. De parlementsleiding heeft besloten dat leden die de presentielijst niet hebben ondertekend,...