
INDONESIË - Indonesië stuurt twee Nederlanders terug die jarenlang gevangen hebben gezeten voor drugsdelicten.

Dat gebeurt op humanitaire gronden, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Een van hen was ter dood veroordeeld en zat al sinds 2008 in de gevangenis. Het gaat om de 74-jarige Siegfried M. Hij werd in 2008 veroordeeld voor de smokkel van ruim een half miljoen xtc-pillen en heeft er inmiddels zeventien jaar in een Indonesische cel op zitten. De andere gevangene is de 64-jarige Ali T. Hij werd in 2014 gesnapt met 6 kilo MDMA en kreeg een levenslange gevangenisstraf opgelegd. De twee zouden in slechte gezondheid zijn.
Het akkoord over de terugkeer van de twee Nederlanders werd dinsdag online ondertekend door demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel en de Indonesische minister van Justitie en Mensenrechten Yusril Ihza Mahendra, staat in een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
De Nederlandse ambassadeur Marc Gerritsen had eerder in Jakarta het document voor de terugkeer al ondertekend. Gerritsen zei dankbaar te zijn dat de twee Nederlandse gevangenen dadelijk dichter bij hun families kunnen verblijven. Het is niet duidelijk of het tweetal in Nederland naar de gevangenis moet. Daar kan het ministerie van Buitenlandse Zaken nog geen uitspraken over doen, zegt een woordvoerder tegen NU.nl. Het ministerie meldt dat de gevangenen binnen twee weken terug in Nederland zullen zijn. Mahendra zegt tegen het Indonesische tijdschrift Tempo dat het duo maandag al arriveert. (Nu)

