De kans is groot dat boksliefhebbers later dit jaar opnieuw kunnen genieten van een explosieve krachtmeting tussen Fabio Wardley en Daniel Dubois.

Wardley heeft namelijk officieel de rematchclausule geactiveerd na zijn spectaculaire nederlaag tegen Dubois vorige week in Manchester.
Dubois versloeg Wardley op 9 mei in het Co-op Live via een technische knock-out in de elfde ronde en veroverde daarmee de WBO-wereldtitel bij de zwaargewichten. Het gevecht werd meteen bestempeld als een van de meest spectaculaire bokswedstrijden van het jaar. Promotor Frank Warren maakte kort na het duel al bekend dat er een rematchclausule in het contract stond. Vrijdag bevestigde Queensberry Promotions dat Wardley die optie officieel heeft gelicht.
“Queensberry kan bevestigen dat Fabio Wardley de rematchclausule heeft geactiveerd na zijn nederlaag in het WBO-titelgevecht tegen Daniel Dubois in Manchester,” luidde de verklaring. “Alle partijen zullen nu werken aan een herkansing van deze kandidaat voor gevecht van het jaar, later in 2026.” Het vooruitzicht op een tweede confrontatie zorgt echter voor verdeelde reacties binnen de bokswereld. Vooral vanwege de enorme fysieke tol van het eerste gevecht. Dubois ging al vroeg twee keer neer, in de eerste en derde ronde, maar vocht zich daarna indrukwekkend terug en nam in de slotrondes volledig de controle over.
Wardley liet weten dat hij vastbesloten is sterker terug te keren. “De bokswereld kent mijn karakter, en zaterdagavond heeft dat zonder enige twijfel bewezen”, vertelde Wardley aan Sky Sports. “Het was een gevecht voor de eeuwigheid, maar ik heb fouten gemaakt die ik in de rematch zal herstellen. Gefeliciteerd aan Daniel, maar ik kom terug voor jou en mijn titel.” Na afloop noemde Dubois zowel zichzelf als Wardley ‘strijders’, terwijl Warren sprak van de beste zwaargewichtpartij die hij ooit heeft gepromoot.
“Ik zit al 48 jaar in deze sport en het was bijna nederigmakend om deze twee mannen bezig te zien”, zei Warren. “Het was gewoon ongelooflijk. Het gevecht, het publiek, de sfeer, alles eraan was geweldig.” (ESPN)