Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Buitenland

Zeker tien doden na nieuwe Israëlische luchtaanvallen in Libanon

LIBANON – In Libanon zijn door Israëlische luchtaanvallen zeker tien mensen omgekomen, onder wie zes ambulancemedewerkers, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het ministerie veroordeelde de aanvallen en noemde het een schending van het internationaal recht.

Times of Suriname

De aanvallen waren in de buurt van de zuidelijke stad Tyrus. Ook in de stad zelf zijn explosies gehoord, meldt persbureau AFP. In verschillende regio's rond de stad had het Israëlische leger evacuatiebevelen uitgevaardigd. Israël zegt alleen doelen van Hezbollah aan te vallen. In de praktijk vallen er bij de aanvallen ook veel burgerslachtoffers.

Het Libanese ministerie van Volksgezondheid plaatste een video waarin twee ambulancemedewerkers in gele hesjes aan de kant van de weg iemand verzorgen. Wanneer een ambulancevoertuig de twee mannen nadert, is een flits te zien en klinkt er een luide knal. Vervolgens is te zien dat beide mannen op de grond liggen. Persbureau Reuters heeft het beeld geprobeerd te verifiëren en kwam tot de conclusie dat de locatie van het beeld dezelfde is als waar de Israëlische luchtaanvallen waren.

Sinds vorige maand geldt er een staakt-het- vuren in Libanon. Israël heeft sinds het ingaan van een bestand nog regelmatig luchtaanvallen uitgevoerd, naar eigen zeggen als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren door de pro-Iraanse militante beweging Hezbollah.

Sinds maart bezet Israël het zuiden van Libanon. Het leger heeft een zogenoemde gele lijn ingesteld als officieuze grens tussen Israël en Libanon. De grens ligt op zo'n acht kilometer van de door de VN getrokken grens. Geen enkele Libanees, ook niet degenen die in het bezette gebied wonen, mogen zich van Israël in dit deel van het land begeven. Inwoners die de lijn passeren lopen het risico te worden beschoten.

In het bezette gebied vernietigt Israël systematisch dorpen, ook tijdens het staakt-het-vuren. Ook worden infrastructuur, openbare gebouwen en landbouwgrond vernield. (NOS)

Gerelateerde Artikelen

Tennis

Sinner topfavoriet voor Roland Garros na afmelding Alcaraz

TENNIS – Jannik Sinner geldt als de grote favoriet voor het winnen van Roland Garros 2026 nadat Carlos Alcaraz zich wegens een polsblessure heeft teruggetrokken uit het grandslamtoernooi in Parijs.

Engels

Rubio visits India to sell energy as Iran oil shock persists

NEW DELHI – US Secretary of State Marco Rubio arrived in India on Saturday for a four-day visit amid geopolitical crosswinds and a global energy crisis triggered by the Iran war.

Voetbal

Zirkzee staat voor transfer van 25 miljoen euro

VOETBAL - Joshua Zirkzee staat hoog op het verlanglijstje van AS Roma, zo meldt La Gazzetta dello Sport. Trainer Gian Piero Gasperini heeft tijdens recente gesprekken met clubeigenaar Ryan Friedkin nadrukkelijk aangedrongen op de komst van de 25-jarige spits, die mag vertrekken bij Manchester United.

Binnenland

President Simons waarschuwt toezichthouders: “Trainingen noodzakelijk voor integer toezicht”

PARAMARIBO - Jennifer Simons heeft donderdag een duidelijke waarschuwing gericht aan leden van Raden van Commissarissen (RvC’s) en Raden van Toezicht (RvT’s). Volgens het staatshoofd zijn...