Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

TENNIS

Alcaraz opent titelverdediging US Open met overtuigende zege

Carlos Alcaraz is zijn titelverdediging op de US Open uitstekend begonnen. De Spaanse nummer één van de favorieten versloeg de Rus Roman Safiullin in drie sets: 6-4, 6-4, 6-4.

Times of Suriname

Voor Alcaraz was het bovendien zijn eerste enkelspelwedstrijd in ruim vier maanden, nadat een polsblessure hem aan de kant had gehouden.

De 23-jarige Alcaraz liet in New York weinig merken van de fysieke problemen die hem de afgelopen maanden parten speelden. Met gecontroleerde agressie en sterk spel vanaf de achterlijn hield hij Safiullin gedurende de hele wedstrijd onder druk. Toch was de overwinning niet vanzelfsprekend. De Rus, die eerder al eens van Alcaraz had gewonnen, bleef in alle drie de sets goed bij. Bij een 3-3 stand in de eerste set sloeg Alcaraz toe. Met een krachtige forehand forceerde hij een break en nam daarmee de controle over de wedstrijd. In de tweede set kwam Safiullin vroeg op een break voorsprong. Alcaraz reageerde echter onmiddellijk en brak terug. Met verrassende dropshots en af en toe een service-volley wist hij het ritme van de Rus te verstoren. Een tweede break bracht hem vervolgens opnieuw in een comfortabele positie. Ook in de derde set plaatste Alcaraz vroeg een break. Daarna gaf hij zijn voorsprong niet meer uit handen en maakte hij de partij na drie sets af. Voorafgaand aan zijn rentree had Alcaraz toegegeven dat hij met enige twijfel aan het toernooi begon. Hij trok zich terug voor het voorbereidingstoernooi van Cincinnati en besloot zijn comeback direct op de US Open te maken. Na zijn overwinning overheerste echter vooral opluchting en blijdschap. "Ik heb het publiek gemist, ik heb de energie gemist, ik heb de competitie gemist, ik heb alles gemist", zei Alcaraz. "Ik ben heel blij dat ik weer kan strijden." De Spanjaard, die in New York al twee keer de titel veroverde en inmiddels zeven Grand Slam-titels heeft, verwacht bovendien dat zijn niveau verder zal stijgen. "Ik weet vrijwel zeker dat ik elke dag beter zal worden", aldus Alcaraz. "Het belangrijkste waar ik trots op ben, is dat ik mentaal met de twijfels heb kunnen omgaan." (FS)

Gerelateerde Artikelen

Buitenland

Ook tientallen Nederlandse reizigers gestrand in Indonesië na vulkaanuitbarsting

INDONESIË - Tientallen Nederlandse reizigers zijn gestrand in Indonesië, bevestigt een woordvoerder van reisbranchevereniging ANVR na berichtgeving van De Telegraaf.

VOETBAL

Quincy Promes heeft voor het eerst uitgebreid verklaard over rol bij drugssmokkel

Oud-voetballer Quincy Promes heeft afgelopen zomer voor het eerst uitgebreid verklaard over zijn rol bij drugssmokkel. Dat zei zijn advocaat maandag tijdens een zitting in hoger beroep.

Binnenland

24 e-bikes in beslag genomen tijdens illegale straatrace

WANICA -  De bikers van Regio Midden hebben vrijdagavond 24 e-bikes in beslag genomen. De e-bikes werden bestuurd door jeugdigen die betrokken waren bij een illegale straatrace aan de Schotelweg te Lelydorp.

VOETBAL

Ook Belgische voetbalbond wil van Infantino af en eist uitleg in zaak-Balogun

De Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB) wil niet verder met Gianni Infantino als FIFA-president. De reden is volgens de voetbalbond het omstreden...

Mass fish deaths in Moeroe Creek and Saramacca River:

Grassalco provides potable water to communities

PARAMARIBO – NV Grassalco is reportedly providing potable water to the communities that can no longer use the water from the Moeroe Creek and the Saramacca River due to the fact that it is contaminated and unsafe for consumption.