VS - Journalisten van AP zijn niet langer welkom bij persmomenten van het Witte Huis. Het Amerikaanse persbureau weigert de Golf van Mexico nu de Golf van Amerika te noemen nadat president Donald Trump de naam had veranderd.
Verslaggevers van AP zijn niet meer welkom bij persmomenten in het Oval Office in het Witte Huis en het presidentiële vliegtuig Air Force One. Het Witte Huis zegt dat de maatregel "voor onbepaalde tijd" geldt. AP is een van de grootste nieuwsorganisaties ter wereld.
Journalisten van het nieuwsmedium werden deze week al geweerd bij een persmoment van Trump en miljardair Elon Musk in het Oval Office. Later gebeurde dat opnieuw bij een persconferentie van Trump met de premier van India, Narendra Modi. AP-hoofdredacteur Julie Pace noemde het besluit "onacceptabel" en "in strijd met de grondwet", waarin persvrijheid is vastgelegd. Pace vindt het "alarmerend" dat haar organisatie door het Witte Huis "wordt gestraft voor onafhankelijke berichtgeving".