Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Binnenland

Begrotingsbehandeling start niet vlekkeloos

PARAMARIBO - Meerdere leden van De Nationale Assemblée (DNA) hebben vandaag scherpe kritiek geuit op het uitblijven...

Times of Suriname

van regeringsvertegenwoordigers bij de start van de begrotingsbehandeling. Hoewel de vergadering voor 10.00 uur was aangekondigd, kon deze pas ruim twee uur later beginnen, omdat onvoldoende leden van de regering aanwezig waren. NDP-fractievoorzitter Rabin Parmessar herinnerde eraan dat vooraf was overeengekomen dat ten minste zeven regeringsleden aanwezig zouden zijn bij de opening van de behandeling. Hij benadrukte dat zowel de president als de vicepresident tijdig was geïnformeerd over de bijeenkomst. Volgens Parmessar getuigt de gang van zaken van weinig respect voor het parlement en dit is niet aanvaardbaar.

DNA-vicevoorzitter Ronnie Brunswijk van de ABOP liet  ook weten niet tevreden te zijn met de vertraging. Hij merkte op dat het de indruk wekt dat de regering onvoldoende prioriteit geeft aan de behandeling van haar eigen begroting. Daarnaast sprak hij de verwachting uit dat de regering de samenleving serieus neemt en zorgvuldig omgaat met haar verantwoordelijkheden.

Ook VHP-fractieleider Asis Gajadien gaf te kennen ontevreden te zijn met de late start van de vergadering. Hij wees erop dat verschillende gebieden in het land momenteel te maken hebben met wateroverlast en stelde dat juist in zo’n situatie een tijdige behandeling van de begroting van groot belang is. Volgens hem was het daarom moeilijk te begrijpen waarom de regering niet op het afgesproken tijdstip aanwezig kon zijn.

Gerelateerde Artikelen

Buitenland

Verstandskiezen getrokken bij Franse tiener die voor enkeloperatie kwam

FRANKRIJK - Een zeventienjarig Frans meisje dat vorige week geopereerd moest worden aan haar enkel verliet door een medische fout de kliniek zonder haar verstandskiezen. Haar ouders hebben een klacht ingediend.

Binnenland

“Meer manschappen nodig om gewapende legertjes binnenland op te ruimen”

PARAMARIBO- NPS-parlementariër Poetini Atompai kijkt uit naar de aangekondigde themavergadering van De Nationale Assemblée (DNA) over de veiligheid in het binnenland.

Engels

India floods and landslides kill at least 19

INDIA - Flash floods and landslides caused by monsoon rains killed at least 19 people in India on Sunday, officials and local media said,

Buitenland

Twee Amerikanen (38) beschuldigen ziekenhuis van babywissel bij geboorte

VS - De families van twee Amerikaanse mannen beschuldigen een ziekenhuis in de staat North Dakota van een enorme fout. Het ziekenhuis zou de mannen bij hun geboorte per ongeluk hebben verwisseld.

Binnenland

MZPHS ontvangt sneltesten en microscopen van PAHO

PARAMARIBO - Stichting Medische Zending Primary Health Care Suriname (MZPHCS) heeft afgelopen vrijdag laboratoriummateriaal ontvangen van de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO).