VOETBAL – SV Broki heeft een belangrijke stap gezet richting de titelstrijd in de Suriname Major League. In het Franklin Essedstadion boekte de ploeg een belangrijke 1-0-overwinning op Transvaal en verzekerde zich daarmee van een plek in de play-offs.

De enige treffer van de wedstrijd viel al in de eerste helft.
Transvaal begon sterk aan het duel en nam vanaf de aftrap het initiatief. Met veel balbezit en druk naar voren probeerde de ploeg de defensie van Broki onder druk te zetten. Grote kansen leverde dat overwicht echter niet op. Broki had het in de beginfase lastig en leed regelmatig balverlies, maar bleef defensief goed georganiseerd.
Tegen de verhouding in kreeg Broki de eerste serieuze mogelijkheid. Arian Santana da Silva zette op de linkerflank een knappe actie op en bediende Alan Lucas Cirilo, maar diens inzet ging naast het doel. Transvaal bleef daarna verzorgd combineren, maar slaagde er niet in om door de solide verdediging van Broki heen te breken.
Halverwege de eerste helft sloeg Broki toe. Abraham Graves gaf een strakke breedtepass op Guillermo Linger, die met een fraaie individuele actie zijn tegenstander uitspeelde en beheerst de 1-0 binnenschoot. Het bleek uiteindelijk het beslissende moment van de wedstrijd. In het restant van de eerste helft bleven grote kansen uit en werd er gerust met een minimale voorsprong voor Broki.
In de tweede helft veranderde het spelbeeld nauwelijks. Transvaal bleef aandringen en zocht nadrukkelijk naar de gelijkmaker, maar beet zich stuk op de hechte verdediging van Broki. De ploeg speelde compact en gaf weinig ruimte weg, waardoor echte kansen uitbleven. Broki wist dat de voorsprong voldoende was om de play-offplek veilig te stellen en hield stand tot het laatste fluitsignaal. Doelpunten vielen er niet meer, waardoor de 1-0-eindstand bleef staan.
Na afloop was de opluchting groot bij trainer Sergio Rodrigues, de spelers en de technische staf. Voor Abraham Graves voelde de overwinning als een beloning voor het harde werk van de afgelopen periode. “Het is sowieso een heerlijk gevoel. We komen van ver en hebben als team moeten doorzetten. Dat het ons nu gelukt is, maakt het extra bijzonder,” aldus een opgeluchte Graves.