
NEDERLAND - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank.

Het gerechtshof in Den Haag wees woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) toe om verdere vervolging te staken. ING schikte in 2018 voor 775 miljoen euro met het OM om gebrekkige witwascontroles. Het OM besloot destijds de toenmalige ING-baas Hamers niet te vervolgen, maar volgens financieel activist Pieter Lakeman was dat onterecht. Hij stapte zelf naar het gerechtshof, dat eind 2020 oordeelde dat het OM Hamers wél verder moest onderzoeken en vervolgen.
Na jarenlang onderzoek zag het OM eind vorig jaar alsnog af van vervolging. Volgens justitie was er onvoldoende bewijs voor een strafzaak tegen de topbankier. Het hof oordeelde, op basis van het huidige dossier en de huidige rechtspraak, dat "een strafrechtelijke vervolging hoogstwaarschijnlijk niet zal leiden tot een veroordeling". Om die reden vindt het hof het niet zinvol om door te gaan met de vervolging van de oud-ING-topman. Zo is er veel tijd overheen gegaan, stelt het hof. Ook zou het voortzetten van de vervolging een "aanzienlijke aanslag" betekenen op de capaciteiten van het OM en de rechtspraak. Het hof heeft verder rekening gehouden met de "particuliere belangen" van Hamers. (Nu)

