PARIJS - Frankrijk vierde afgelopen maandag zijn nationale feestdag. Daarbij hoorde natuurlijk een grote parade door Parijs, al verliep die niet helemaal vlekkeloos.
Tijdens het defilé zorgden enkele paarden voor wat geklungel. Een paard liep zonder ruiter weg, terwijl een ander – samen met zijn ruiter – een lelijke val maakte.
Op de Champs-Élysées paradeerden 7.000 vertegenwoordigers van de Franse strijdkrachten en veiligheidstroepen, bijna 250 voertuigen en 200 paarden van de Republikeinse Garde. Er vlogen ook zo’n 100 vliegtuigen over Parijs. Toen de cavalerie van de Republikeinse Garde voorbijtrok, liep het even mis. Eén van de paarden liep op een bepaald moment verdwaald weg zonder ruiter, midden op de Champs-Élysées. Niet veel later maakte een ander paard een val met zijn ruiter nog op zijn rug. Na een paar seconden kon de ruiter het dier gelukkig weer recht helpen.
De rest van de parade verliep zonder verdere problemen. In de regio Parijs werden 11.500 politieagenten ingezet ter gelegenheid van de viering. Frankrijk viert op 14 juli de bestorming van de burcht-gevangenis La Bastille, een gebeurtenis die het begin van de Franse Revolutie in 1789 vormde. (HLN/ NLBeeld)