VOETBAL – Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. In Boedapest rekende de ploeg van trainer Luis Enrique na strafschoppen af met Arsenal.

De Londenaren kwamen voor rust op voorsprong dankzij een treffer van Kai Havertz, maar die achterstand werd na ruim een uur spelen ongedaan gemaakt door Ousmane Dembélé: 1-1. Na een doelpuntloze verlenging moesten strafschoppen de beslissing brengen, en die werden beter genomen door PSG. Gabriel miste de beslissende penalty.
Arsenal begon uitstekend aan de wedstrijd en sloeg al in de zesde minuut toe. Leandro Trossard verlengde een bal met enig fortuin richting Havertz, die vrij kon doorlopen en vanuit een kleine hoek hard raak schoot in het dak van het doel: 0-1.
PSG had vervolgens veel balbezit, maar vond nauwelijks een weg door de compacte Londense defensie. Een gevaarlijke actie van Khvicha Kvaratskhelia werd onschadelijk gemaakt door een uitstekende ingreep van Gabriel, terwijl een vermeende handsbal van Bukayo Saka door de VAR niet als strafbaar werd beoordeeld.
De ploeg van Luis Enrique voerde de druk richting de rust verder op. Nuno Mendes zorgde met een scherpe voorzet voor gevaar en Fabián Ruiz kreeg via een kluts een mogelijkheid, maar zijn inzet ging over. Aan de andere kant was Arsenal dicht bij een tweede treffer.
In de tweede helft bleef PSG aandringen en kreeg het na ruim een uur spelen de beloning. Kvaratskhelia werd in het strafschopgebied neergehaald door Cristhian Mosquera. Na een VAR-check bleef de beslissing staan en wees scheidsrechter Daniel Siebert naar de stip. Dembélé nam zijn verantwoordelijkheid en stuurde David Raya de verkeerde hoek in: 1-1. Kort daarna bracht Mikel Arteta met Jurriën Timber en Viktor Gyökeres twee verse krachten binnen de lijnen.
In de slotfase ging PSG nadrukkelijk op jacht naar de winnende treffer. Vitinha schoot van afstand net over en Dembélé kwam na een fout van Raya in een kansrijke situatie terecht, maar kreeg de bal niet tussen de palen.
De grootste mogelijkheid was voor Kvaratskhelia. De Georgiër brak uit in de omschakeling, passeerde zijn man en schoot langs Raya, maar zag een teruggesnelde Arsenal-verdediger de bal via de paal uit het doel houden. In de absolute slotseconde raakte invaller Bradley Barcola nog het zijnet na een zeer gevaarlijke uitbraak.
In de verlenging hoopte Arsenal op een strafschop na een vermeende overtreding op Noni Madueke, maar het felle appel werd resoluut weggewuifd door Siebert. Aan de overzijde moest doelman Raya ingrijpen om een strakke voorzet vanaf de rechterflank onschadelijk te maken. In de tweede helft van de verlenging werden geen grote kansen meer genoteerd, waardoor een strafschoppenserie volgde.
Eberechi Eze miste zijn strafschop, al hield Raya Arsenal op de been door ook de inzet van Nuno Mendes te keren. Uiteindelijk ging het mis voor Arsenal, want Gabriel schoot de beslissende strafschop huizenhoog over: 4-3. (VZ)