Times of Suriname Logo
Times of Suriname Logo

Buitenland

Epstein-slachtoffer Virginia Giuffre op 41-jarige leeftijd overleden

AUSTRALIE – Virginia Giuffre, een slachtoffer van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, is op 41-jarige leeftijd overleden.

Times of Suriname

Giuffre stelde dat ze ook was misbruikt door de Britse prins Andrew. Ze overleed volgens haar familie in Neergabby, even ten noorden van de Australische stad Perth.

Giuffre beweerde jarenlang dat Andrew seks met haar had toen ze zeventien jaar oud was. De prins heeft de beschuldigingen altijd ontkend. In maart 2022 troffen Giuffre en Andrew een schikking. Giuffre zou ook zijn verhandeld door de veroordeelde en inmiddels overleden zakenman en zedendelinquent Epstein.

"Ze kwam om het leven door zelfdoding, na een leven lang slachtoffer te zijn geweest van seksueel misbruik en mensenhandel", zegt haar familie tegen NBC News. "Virginia trok ten strijde tegen het misbruik en inspireerde zo andere overlevenden." De nabestaanden zeggen dat hun hart gebroken is. "Uiteindelijk werden de gevolgen van het misbruik ondraaglijk voor Virginia."

Giuffre meldde eind vorige maand op Instagram dat een schoolbus haar had aangereden en dat ze nog maar een paar dagen te leven had. Dat verhaal werd in twijfel getrokken, omdat de lokale politie zei geen meldingen te hebben ontvangen over een dergelijk ongeval.

Haar familie liet later weten dat het bericht "onbedoeld" op Instagram terechtgekomen was. Ze zeiden dat ze in een "ernstige toestand" verkeerde na het ongeluk en medische zorg kreeg. Giuffre werd begin deze maand ontslagen uit het ziekenhuis. De Australisch-Amerikaanse Giuffre laat drie kinderen achter. Zij waren "het licht in haar leven", schrijft haar familie. (NU.nl)

Gerelateerde Artikelen

Binnenland

OM wil voortvluchtige RKT internationaal laten signaleren

PARAMARIBO – Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Interpol verzocht om de voortvluchtige verdachte RKT internationaal te signaleren via een Red Notice.

TENNIS

Russische tennisster maakt opvallende keuze en komt voortaan voor ander land uit

Opvallend nieuws uit de tenniswereld: Anna Blinkova komt voortaan niet langer uit voor Rusland. De 28-jarige tennisster heeft de Franse nationaliteit gekregen en zal vanaf nu als Française op de WTA Tour actief zijn.

Engels

Minister Monorath installs 10 SWM workers as BAVP officers

PARAMARIBO - Justice and Safety Minister Harish Monorath recently installed ten workers from the...

TENNIS

Van de Zandschulp in eerste Davis Cup-partij met moeite langs nummer 829 van de wereld

De Nederlandse Davis Cup-formatie is de ontmoeting met Colombia hortend en stotend van begonnen. Botic van de Zandschulp, eerder deze maand kwartfinalist op de US Open,...

Buitenland

Hongarije kan volgens energieminister binnen een jaar van Russisch gas af

HONGARIJE - Hongarije kan binnen een jaar voldoen aan de EU-regelgeving om volledig van Russisch gas af te stappen,...